> Track the ranked teams l > MHSAA regional results
2018 MHSAA finals
Friday-Saturday, October 19-20, 2018
Division 1
2018 champion: Northville
At Bedford Valley, Battle Creek
Final team standings
1. No. 1 Northville - 318, 312 -- 630
2. No. 5 Plymouth - 329, 332 -- 661
3. No. 3 Traverse City West - 331, 333 -- 664
4. No. 2 Bloomfield Hills - 332, 338 -- 670
5. No. 4 Brighton - 340, 335 -- 675
6. No. 8 Clarkston - 355, 347 -- 702
7. No. 9 Hartland - 362, 343 -- 705
8. No. 7 Grosse Pointe South - 362, 358 -- 720
8. No. 6 Rochester Hills Stoney Creek - 360, 360 -- 720
10. Utica Eisenhower - 362, 362 -- 724
Top individuals
1. Anika Dy, Traverse City West - 68, 72 - 140
2. Mikaela Schulz, Bloomfield Hills - 75, 71 - 146
3. Ariel Chang, Utica Eisenhower - 71, 77 - 148
4. Nicole Whatley, Northville - 77, 72 - 149
5. Sufna Gill, Northville - 76, 79 - 155
5. Anci Dy, Traverse City West - 79, 76 - 155
7. Shae Zydeck, Plymouth - 75, 81 - 156
8. Bridget Boczar, Plymouth - 78, 79 - 157
9. Savannah Haque, Rochester - 82, 78 - 160
10. Annie Pietila, Brighton - 78, 83 - 161
10. Domitille Chambon, Rochester Hills Stoney Creek - 82, 79 - 161
> Northville, West's Dy Cap Remarkable Runs
> TC West Ace Finishing Dy-namite Finals Run
> Northville girls golf wins state championship, first in school history
> Northville wins first high school golf state title
> Dy Reign: West senior wins 3rd D-1 state golf title in frigid conditions
> Preview: Legendary Opportunities Await
> Caledonia golf team continues historic season at Division 1 state meet
Division 2
2017-18 champion: Grand Rapids Forest Hills Northern
At Forest Akers West, Michigan State University
Final team standings
1. No. 1 Grand Rapids Forest Hills Northern - 332, 324 -- 656
2. No. 2 Muskegon Reeths-Puffer - 349, 331 -- 680
3. No. 3 Okemos - 356, 341 -- 697
4. No. 4 Farmington Hills Mercy - 356, 368 -- 724
5. No. 8 Bloomfield Hills Marian - 360, 370 -- 730
6. No. 7 Fenton - 371, 360 -- 731
7. No. 8 Grand Rapids Forest Hills Central - 373, 360 -- 733
8. South Lyon - 376, 367 -- 743
9. St. Joseph - 384, 381 -- 765
10. Petoskey - 389, 378 -- 767
Top individuals
1. Kay Zubkus, Grand Rapids Forest Hills Northern - 78, 73 – 151*
1. Allison Cui, Okemos - 78, 73 – 151
3. Shannon Kennedy, Bloomfield Hills Marian - 76, 77 - 153
3. Lilia Henkel, Grand Rapids Forest Hills Northern - 74, 79 - 153
5. Charlotte Cunaud, Fenton - 77, 79 - 156
6. Calley Rooker, St. Joseph - 78, 80 - 158
7. Mia Sooch, Farmington Hills Mercy - 79, 80 - 159
8. Karina VanDuinen, Muskegon Reeths-Puffer - 83, 78 - 161
9. Anna Fay, Grand Rapids Forest Hills Northern - 86, 76 - 162
10. Hailey Roovers, Birmingham Seaholm - 88, 78 - 166
* Zubkus won on the first playoff hole
> Grand Rapids Forest Hills Northern, Harbor Springs repeat as girls golf state champs
> Forest Hills Northern Reigns Again in D2
> Okemos finishes third with strong finish
> Kay Zubkus leads Forest Hills Northern to OK White title, state-meet berth
> Chargers headed south to state finals in girls' golf
> Forest Hills Central cards best round of season, qualifies for state golf meet
Division 3
2018 champion: Flint Powers Catholic
At Forest Akers East, Michigan State University
Final team standings
1. No. 1 Flint Powers Catholic - 328, 331 -- 659
2. No. 2 Grand Rapids South Christian - 358, 333 -- 691
3. No. 3 Freeland - 349, 361 -- 710
4. No. 8 Detroit Country Day - 364, 350 -- 714
5. Bloomfield Hills Cranbrook Kingswood - 361, 364 -- 725
5. Pontiac Notre Dame Preparatory - 369, 356 -- 725
7. No. 4 Big Rapids - 363, 369 -- 732
8. No. 7 Marshall - 378, 364 -- 742
9. No. 5 Marysville - 387, 358 -- 745
10. Grand Rapids Catholic Central - 385, 370 -- 750
Top individuals
1. Danielle Staskowski, Pontiac Notre Dame Preparatory - 76, 76 - 152*
2. Jolie Brochu, Flint Powers Catholic - 74, 78 - 152
3. Kristina Roberts, Detroit Country Day - 78, 76 - 154
4. Maggie Knight, Flint Powers Catholic - 78, 78 - 156
5. Karlee Malone, Marshall - 82, 79 - 161
5. Maddie Wieringa, Grand Rapids South Christian - 82, 79 - 161
7. Olivia Pumford, Freeland - 79, 84 - 163
8. Natalie Samdal, Grand Rapids South Christian - 86, 80 - 166
8. Hannah Klein, Spring Lake - 88, 78 - 166
10. Kristen Reed, Carleton Airport - 90, 78 - 168
10. Madeline Blum, Marysville - 87, 81 - 168
10. Hope Thebo, Big Rapids - 81, 87 - 168
* Staskowski won on the first playoff hole
> Powers Rises, NDP Star Claims 3rd Title
> Powers Catholic wins girls golf state title
> NDP’s Staskowski makes history by winning her third state championship
> South Christian golf program earns ticket to 24th consecutive state meet
Division 4
2017-18 champion: Harbor Springs
At The Meadows, Grand Valley State University
Final team standings
1. No. 2 Harbor Springs - 362, 368 -- 730
2. No. 10 Shepherd - 369, 381 -- 750
3. No. 1 North Muskegon - 381, 373 -- 754
4. No. 5 Kalamazoo Hackett Catholic Preparatory - 359, 398 -- 757
5. No. 4 Jackson Lumen Christi - 373, 395 -- 768
6. No. 7 Frankenmuth - 379, 391 -- 770
7. Macomb Lutheran North - 388, 393 -- 781
8. No. 6 St. Louis - 394, 399 -- 793
9. Almont - 386, 408 -- 794
10. No. 3 Grand Rapids NorthPointe Christian - 391, 430 -- 803
Top individuals
1. Alissa Fish, Brooklyn Columbia Central - 77, 85 - 162
2. Hillary Ziemba, Jackson Lumen Christi - 80, 87 - 167
3. Emily Stull, Kalamazoo Hackett Catholic Prepartoty - 82, 88 - 170
4. Alexis Brzezinski, East Jackson - 86, 85 - 171
4. Kaity Rittner, Macomb Lutheran North - 86, 85 - 171
6. Caitlin Lyser, Napoleon - 87, 85 - 172
7. Morgan Yates, Shepherd - 82,- 91 - 173
8. Abby Grevel, North Muskegon - 89, 86 - 175
8. Callie O'Neill, Harbor Springs - 90, 85 - 175
8. Madi Bezilla, Harbor Springs - 86, 89 - 175
> Wind, Hail Can't Stop Repeat Champs
2018 MHSAA regionals
Wednesday-Friday, October 10-12, 2018
Division 1
2017 champion: Traverse City West
Region 1
Thursday, October 11
At The Meadows
State-qualifying teams:
1. No. 3 Traverse City West, 335
2. No. 10 Caledonia, 358
3. Hudsonville, 359
Medalist: Anika Dy, Traverse City West, 74
Participating teams: Caledonia10, East Kentwood, Grand Haven, Grand Rapids Union, Grandville, Holland West Ottawa, Hudsonville, Jenison, Rockford, Traverse City West3
Region 2
Thursday, October 11
At Travis Pointe Country Club
State-qualifying teams:
1. No. 1 Northville, 326
2. No. 5 Plymouth, 347
3. Ann Arbor Pioneer, 385
Medalist: Amaya Melendez, Ann Arbor Pioneer, 78
Participating teams: Ann Arbor Huron, Ann Arbor Pioneer, Ann Arbor Skyline, Belleville, Canton, Plymouth5, Salem, Monroe, Northville1, Novi, Saline, Temperance Bedford
Region 3
Wednesday, October 10
At Whispering Willows Golf Course
State-qualifying teams:
1. No. 7 Grosse Pointe South, 344
2. D2 No. 10 Livonia Franklin, 350
3. Dearborn, 381
Medalist: Audrey Becker, Grosse Pointe South, 78
> Grosse Pointe South wins regional championship
Participating teams: Brownstown Woodhaven, Dearborn, Dearborn Fordson, Detroit Cass Technical, Detoit Western International, Grosse Pointe South7, Livonia Churchill, Livonia FranklinD2 10, Livonia Stevenson, Southfield Arts & Technology, Westland John Glenn
Region 4
Thursday, October 11
At The Orchards Golf Course
State-qualifying teams:
1. No. 6 Rochester Hills Stoney Creek, 357
2. Utica Eisenhower, 385
3. Macomb Dakota, 389
Medalist: Domitille Chambon, Rochester Hills Stoney Creek, 77
Participating teams: Clinton Township Chippewa Valley, Fraser, Macomb Dakota, Macomb L'Anse Creuse North, Rochester, Rochester Hills Stoney Creek6, Romeo, Utica Eisenhower, Utica Ford II, Utica Stevenson, Troy Athens, Utica
Region 5
Thursday, October 11
At Pine Knob Golf Course
State-qualifying teams:
1. No. 8 Clarkston, 334
2. No. 2 Bloomfield Hills, 336
3. Troy, 374
Medalist: Mikaela Schultz, Bloomfield Hills, 74
> Clarkston edges Bloomfield Hills for D1 regional title
Participating teams: Bloomfield Hills2, Clarkston8, Walled Lake Northern, North Farmington, Lake Orion, Oxford, Rochester Adams, Troy, Walled Lake Central, Waterford Kettering
Region 6
Wednesday, October 10
At Hartland Glen Golf Course
State-qualifying teams:
1. No. 4 Brighton, 322
2. No. 9 Hartland, 326
3. Grand Blanc, 343
Medalist: Sydney Bradford, Hartland, 72
> Brighton wins 4th straight golf regional; Hartland's Bradford is medalist
Participating teams: Brighton4, Davison, Grand Blanc, Grand Ledge, Hartland9, Holt, Howell, Lapeer, Milford, Saginaw Heritage, White Lake Lakeland
Division 2
2017 champion: Grand Rapids Forest Hills Northern
Region 7
Wednesday, October 10
At Grand Traverse Resort – Spruce Run Course
State-qualifying teams:
1. Petoskey, 384
2. Traverse City Central, 390
3. Midland Dow, 397
Medalist: Ashley Lamb, Petoskey, 84
> Dow golfers qualify for state as a team, Chemics' Gandy individually
> TC Central golf on to states
Participating teams: Alpena, Auburn Bay City Western, Bay City Central, Flint Kearsley, Flushing, Midland, Midland Dow, Mt. Pleasant, Petoskey, Swartz Creek, Traverse City Central
Region 8
Wednesday, October 10
At Thornapple Pointe Golf Course
State-qualifying teams:
1. No. 2 Muskegon Reeths-Puffer, 310
2. No. 1 Grand Rapids Forest Hills Northern, 317
3. No. 8 Grand Rapids Forest Hills Central, 349
Medalist: Karlie VanDuinen, Muskegon Reeths-Puffer, 70
Participating teams: Cedar Springs, East Grand Rapids, Grand Rapids Forest Hills Central6, Grand Rapids Forest Hills Northern1, Grand Rapids Kenowa Hills, Grand Rapids Northview, Grand Rapids Ottawa Hills, Greenville, Lowell, Muskegon Mona Shores, Muskegon Reeths Puffer2
Region 9
Thursday, October 11
At Coldwater Golf Course
State-qualifying teams:
1. St. Joseph, 368
2. No. 9 Coldwater, 373
3. Sturgis, 382
Medalist: Calley Rooker. St. Joseph, 80
Participating teams: Battle Creek Lakeview, Byron Center, Coldwater9, Holland, Mattawan, Portage Central, Portage Northern, Richland Gull Lake, St. Joseph, Sturgis, Zeeland East, Zeeland West
Region 10
Saturday, October 13
At The Emerald Golf Course
State-qualifying teams:
1. No,. 3 Okemos, 347
2. No. 7 Fenton, 361
3. St. Johns, 376
Medalist: Allison Cui, Okemos, 69
Participating teams: DeWitt5, Dexter, East Lansing, Fenton7, Holly, Jackson, Lansing Waverly, Linden, Mason, Okemos3, Pinckney, St. Johns
Region 11
Wednesday, October 10
At Pine View Golf Course
State-qualifying teams:
1. South Lyon, 366
2. Trenton, 392
3. New Boston Huron, 398
Medalist: Julia Vess, South Lyon, 87
Participating teams: Allen Park, Dearborn Edsel Ford, Dearborn Heights Crestwood, Gibraltar Carlson, New Boston Huron, South Lyon, South Lyon East, Southgate Anderson, Trenton, Walled Lake Western, Wyandotte Roosevelt, Ypsilanti Community, Ypsilanti Lincoln
Region 12
Thursday, October 11
At Huron Meadow Metro Park
State-qualifying teams:
1. No. 8 Bloomfield Hills Marian, 341
2. No. 4 Farmington Hills Mercy, 350
3. Birmingham Seaholm, 364
Medalist: Shannon Kennedy, Bloomfield Hills Marian, 77
> Marian wins D2 golf regional, Kennedy takes medalist honors
Participating teams: Auburn Hills Avondale, Berkley, Birmingham Groves, Birmingham Seaholm, Bloomfield Hills Marian8, Detroit Renaissance, Farmington, Farmington Hills Mercy4, Grosse Pointe North, Port Huron Northern, Royal Oak, St. Clair Shores Lakeview
Division 3
2017 champion: Macomb Lutheran North
Region 13
Thursday, October 11
At Stonegate Golf Course
State-qualifying teams:
1. Spring Lake, 356
2. No. 4 Big Rapids, 365
3. Whitehall, 398
Medalist: Hannah Klein, Spring Lake, 77
Participating teams: Grand Rapids Forest Hills Eastern, Belding, Big Rapids4, Comstock Park, Coopersville, Fremont, Howard City Tri County, Ludington, Sparta, Spring Lake, Whitehall
Region 14
Wednesday, October 10
At Pigeon Creek Golf Course
State-qualifying teams:
1. No. 2 Grand Rapids South Christian, 363
2. No. 10 Hudsonville Unity Christian, 379
3. Grand Rapids Catholic Central, 380
Medalist: Rayna Honsowitz, Hastings, 78
Participating teams: Allendale, Grand Rapids Catholic Central, Grand Rapids Christian9, Grand Rapids South Christian2, Hamilton, Hastings, Holland Christian, Hudsonville Unity Christian10, Ionia, Lake Odessa Lakewood, Middleville Thornapple Kellogg, Wayland Union
Region 15
Thursday, October 11
At Lake Doster Golf Course
State-qualifying teams:
1. No. 7 Marshall, 366
2. Niles, 402
3. Plainwell, 408
Medalist: Karlee Malone, Marshall, 77
Participating teams: Allegan, Battle Creek Harper Creek, Charlotte, Dowagiac Union, Marshall7, Niles, Otsego, Plainwell, South Haven, Stevensville Lakeshore, Three Rivers, Vicksburg
Region 16
Wednesday, October 10
At Owosso Country Club
State-qualifying teams:
1. No. 1 Flint Powers Catholic, 358*
2. No. 3 Freeland, 358
3. Haslett, 421
Medalist: Jolie Brochue, Flint Powers Catholic, 78
* Won on fifth-golfer tiebreaker
Participating teams: Alma, Bay City John Glenn, Clio, Essexville-Garber, Flint Powers Catholic1, Fowlerville, Freeland3, Haslett, Owosso, Williamston
Region 17
Thursday, October 11
At Hankerd Hills Golf Course
State-qualifying teams:
1. No. 8 Detroit Country Day, 371
2. Tecumseh, 390
3. Dearborn Divine Child, 391
Medalist: Kristen Reed, Carleton Airport, 84
Participating teams: Adrian, Detroit Country Day8, Carleton Airport, Chelsea, Dearborn Divine Child, Grosse Ile, Jackson Northwest, Milan , Newport Jefferson, Parma Western, Riverview, Tecumseh
Region 18
Thursday, October 11
At Pontiac Country Club
State-qualifying teams:
1. Pontiac Notre Dame Preparatory, 363
2. No. 5 Marysville, 364
3. Bloomfield Hills Cranbrook Kingswood, 368
Medalist: Danielle Staskowski, Pontiac Notre Dame Preparatory, 75
Participating teams: Armada, Bloomfield Hills Cranbrook Kingswood, Goodrich6, Imlay City, Marine City, Marysville5, Ortonville Brandon, Pontiac Notre Dame Preparatory, St. Clair, Warren Regina, Yale
Division 4
2017 champion: Harbor Springs
Region 19
Thursday, October 11
At Grayling Country Club
State-qualifying teams:
1. No. 2 Harbor Springs, 335
2. No. 8 Traverse City St. Francis, 395
3. Cheboygan, 402
Medalist: Jacque O'Neill, Harbor Springs, 83
Participating teams: Charlevoix, Cheboygan, Clare, East Jordan, Farwell, Grayling, Harbor Springs2, Leland, Manistee, Standish-Sterling, Traverse City St. Francis8
Region 20
Friday, October 12
At Mt. Pleasant Country Club
State-qualifying teams:
1. No. 10 Shepherd, 381
2. No. 7 Frankenmuth, 403
3. No. 6 St. Louis, 417
Medalist: Morgan Yates, Shepherd, 80
Participating teams: Caro, Chesaning, Frankenmuth7, Ithaca, Lakeview, Mt. Pleasant Sacred Heart, Pinconning, Remus Chippewa Hills, Saginaw Valley Lutheran, Shepherd10, St. Louis6, Stanton Central Montcalm
Region 21
Wednesday, October 10
At The Mines Golf Course
State-qualifying teams:
1. No. 1 North Muskegon, 344
2. No. 5 Kalamazoo Hackett Catholic Preparatory, 355
3. No. 3 Grand Rapids NorthPointe Christian, 371
Medalist: Emily Stull, Kalamazoo Hackett Catholic Preparatory, 77
Participating teams: Grand Rapids NorthPointe Christian3, Grand Rapids West Catholic, Grandville Calvin Christian, Kalamazoo Christian, Kalamazoo Comstock, Kalamazoo Hackett Catholic Preparatory5, Kent City, Montague, Muskegon Western Michigan , North Muskegon1, Schoolcraft, St. Joseph Michigan Lutheran
Region 22
Thursday, October 11
At Calderone Golf Course
State-qualifying teams:
1. No. 9 Napoleon, 395
2. No. 4 Jackson Lumen Christi, 402
3. Lansing Catholic, 407
Medalist: Hillary Ziemba, Jackson Lumen Christi, 79
Participating teams: Bath, Byron Area, Durand, East Jackson, Jackson Lumen Christi4, Laingsburg, Lansing Catholic, Napoleon9, Olivet, Perry, Portland, Webberville
Region 23
Thursday, October 11
At Concord Hills Golf Course
State-qualifying teams:
1. Adrian Madison, 406
2. Concord, 407
3. Columbia Central, 417
Medalist: Alissa Fish, Columbia Central, 79
Participating teams: Addison, Adrian Madison, Brooklyn Columbia Central, Concord, Grass Lake, Hillsdale, Hanover-Horton, Hudson, Vandercook Lake, Michigan Center, Monroe St. Mary Catholic Central, Onsted, Petersburg Summerfield
Region 24
Thursday, October 11
At Washtenaw Golf Course
State-qualifying teams:
1. Almont, 414
2. Ann Arbor Father Gabriel Richard, 419
3. Macomb Lutheran North, 420
Medalist: Kaity Rittner, Macomb Lutheran North, 78
Participating teams: Almont, Ann Arbor Gabriel Richard, Ann Arbor Greenhills, Bloomfield Hills Academy of the Sacred Heart, Clawson, Detroit Cornerstone Leadership & Business, Detroit International Academy, Macomb Lutheran North, Rochester Hills Lutheran Northwest, Royal Oak Shrine, Wixom St Catherine of Siena Academy
Michigan high school girls golf rankings
Michigan Interscholastic Golf Coaches Association
From October 9, 2018 (Final regular season rankings)
Division 1
2018 champion: Northville
1. Northville
10/20: Won MHSAA championship, 630
10/11: Won Region 2 championship, 326
2. Bloomfield Hills
10/20: Placed fourth at MHSAA championship, 670
10/11: Placed second in Region 5, 336
3. Traverse City West
10/20: Placed third at MHSAA championship, 664
10/11: Won Region 1 championship, 335
4. Brighton
10/20: Placed fifth at MHSAA championship, 675
10/10: Won Region 6 championship, 322
5. Plymouth
10/20: Placed second at MHSAA championship, 661
10/11: Placed second in Region 2, 347
6. Rochester Hills Stoney Creek
10/20: Placed eighth at MHSAA championship, 720
10/11: Won Region 4 championship, 335
7. Grosse Pointe South
10/20: Placed eighth at MHSAA championship, 720
10/10: Won Region 3 championship, 344
8. Clarkston
10/20: Placed sixth at MHSAA championship, 702
10/11: Won Region 5 championship, 334
9. Hartland
10/20: Placed seventh at MHSAA championship, 705
10/10: Placed second in Region 6, 326
10. Caledonia
10/20: Placed 16th at MHSAA championship, 765
10/11: Placed second in Region 1, 358
Division 2
2017-18 champion: Grand Rapids Forest Hills Northern
1. Grand Rapids Forest Hills Northern
10/20: Won MHSAA championship, 656
10/10: Placed second in Region 8, 317
2. Muskegon Reeths-Puffer
10/20: Placed second at MHSAA championship, 680
10/10: Won Region 8 championship, 347
3. Okemos
10/20: Placed third at MHSAA championship, 697
10/13: Won Region 10 championship, 310
4. Farmington Hills Mercy
10/20: Placed fourth at MHSAA championship, 724
10/11: Placed second in Region 12, 350
5. DeWitt
10/13: Placed fifth in Region 10, 386 (Did not qualify for States)
6. Grand Rapids Forest Hills Central
10/20: Placed seventh at MHSAA championship, 733
10/10: Placed third in Region 8, 349
7. Fenton
10/20: Placed sixth at MHSAA championship, 731
10/13: Placed second in Region 10, 361
8. Bloomfield Hills Marian
10/20: Placed fifth at MHSAA championship, 730
10/11: Won Region 12 championship, 341
9. Coldwater
10/20: Placed 12th at MHSAA championship, 773
10/11: Placed second in Region 9, 373
10. Livonia Franklin*
10/20: Placed 13th at MHSAA championship, 740
10/10: Placed second in Region 3, 350
* Playing in Division 1
Division 3
2018 champion: Flint Powers Catholic
1. Flint Powers Catholic
10/20: Won MHSAA championship, 659
10/10: Won Region 16 championship, 358
2. Grand Rapids South Christian
10/20: Placed second at MHSAA championship, 691
10/10: Won Region 14 championship, 363
3. Freeland
10/20: Placed third at MHSAA championship, 710
10/10: Placed second in Region 16, 358
4. Big Rapids
10/20: Placed seventh at MHSAA championship, 732
10/11: Placed second in Region 13, 365
5. Marysville
10/20: Placed ninth at MHSAA championship, 745
10/11: Placed second in Region 18, 364
6. Goodrich
10/11: Placed sixth in Region 18, 409 (Did not qualify for States)
7. Marshall
10/20: Placed eighth at MHSAA championship, 742
10/11: Won Region 15 championship, 366
8. Detroit Country Day
10/20: Placed fourth at MHSAA championship, 714
10/11: Won Region 17 championship, 371
9. Grand Rapids Christian
10/10: Placed sixth in Region 14, 409 (Did not qualify for States)
10. Hudsonville Unity Christian
10/20: Placed 11th at MHSAA championship, 755
10/10: Placed second in Region 14, 379
Division 4
2017-18 champion: Harbor Springs
1. North Muskegon
10/20: Placed third at MHSAA championship, 754
10/10: Won Region 21 championship, 344
2. Harbor Springs
10/20: Won MHSAA championship, 730
10/11: Won Region 19 championship, 335
3. Grand Rapids NorthPointe Christian
10/20: Placed 10th at MHSAA championship, 7803
10/10: Placed third in Region 21, 371
4. Jackson Lumen Christi
10/20: Placed fifth at MHSAA championship, 768
10/11: Placed second in Region 22, 407
5. Kalamazoo Hackett Catholic Preparatory
10/20: Placed fourth at MHSAA championship, 757
10/10: Placed second in Region 21, 355
6. St. Louis
10/20: Placed eighth at MHSAA championship, 793
10/12: Placed second in Region 20, 417
7. Frankenmuth
10/20: Placed sixth at MHSAA championship, 770
10/12: Placed second in Region 20, 403
8. Traverse City St. Francis
10/20: Placed 14th at MHSAA championship, 851
10/11: Placed second in Region 19, 395
9. Napoleon
10/20: Placed 13th at MHSAA championship, 834
10/11: Won Region 22 championship, 395
10. Shepherd
10/20: Placed second at MHSAA championship, 750
10/12: Won Region 20 championship, 381